Карантин – це чудовий шанс зробити українські школи та онлайн навчання більш прогресивними

В окремих українських школах значну частину навчання проводять онлайн, що дозволяє якісно вчитися, не перебуваючи в класі фізично. Для організації такого процесу запроваджувалось програмне забезпечення Canvas. Але, Canvas — не проста платформа, яку важко впровадити за короткий час.

Зручною платформою для проведення відео-конференцій та онлайн-навчання є продукт компанії Google, а саме Google Hangouts.

В Hangouts можна спілкуватись одразу з декількома користувачами

  • В груповому чаті можуть брати участь до 150 людей.
  • У відеозустрічах можуть брати участь до 10 (Gmail, G Suite Basic) або до 25 (G Suite для бізнесу та навчальних закладів) користувачів.
До групового чату можна доєднатись тільки за допомогою додатку Hangouts.

https://support.google.com/a/answer/6187630?hl=ru


Популярна соціальна мережа Instagram дає можливість проводити "прямі ефіри" для фолловерів. Аккаунт можна зробити закритим і трансляції будуть доступні тільки підписникам. Створивши новий закритий акаунт та додавши туди необхідну групу людей (наприклад, 15-20) ефіри можуть проводитись виключно для цієї групи людей. Інші користувачі мережі не матимуть змоги переглядати їх.

https://www.instagram.com/
Месенджер Телеграм є зручним для створення так званих "каналів", куди можна «заливати» навчальні відео та матеріали ц стрічку новин. Контент каналу не коментується користувачами, що дозволяє йому бути інформаційним порталом та не засмічуватись коментарями. Натомість, обговорення викладених в каналі матеріалів можна організувати в окремому чаті.

Відео-матеріали можуть мати тривалість як кілька хвилин, так і більше години. Месенджер Телеграм зберігає всі матеріали, навіть, після видалення додатку з гаджета.


https://telegram.org/


Зручним інстументом онлайн навчання є платформа Google Classroom, адже свій "онлайн-клас" можна створити дуже швидко і легко. Хто завгодно, кому вчитель дасть код доступу, може стати частиною класу. Практично всі складові навчання можуть бути реалізовані через онлайн-ресурси на базі Google Сlassroom:

Класна Робота: Google Classroom надає вчителям інструменти для публікації матеріалів у мережі: презентації з теоретичної інформації, а також завдання для перевірки знань.

Дискусії в класі: Google Classroom має також функцію коментарів, у якій всі в класі можуть поставити питання, а вчитель отримує повідомлення про такі запитання.

Також є окремий популярний додаток для класної колаборації — GroupMe. Тут зручно працювати над спільними проектами в класі та використовувати як груповий чат.

Домашнє завдання: Так само, як і з класною роботою, домашнє завдання можна надіслати та перевірити онлайн. Коли учень публікує домашню роботу в Google Classroom, інформація про це надсилається вчителю.

Тести в Google Classroom також можна створити. Ризиків списування немає, оскільки у вчителів є окремий додаток GoGuardian, завдяки якому вчитель може бачити все, що знаходиться на екрані учня.

https://classroom.google.com/
Для запобігання плагіату при написанні творів чи завдань, вчителям можна використовувати програму Turnitin. Цей продукт переглядає тисячі сайтів у базі та звіряє з текстом учнів. Учитель отримує відсоток посилань, цитат і скопійованих текстів з інтернету.

https://www.turnitin.com/

Made on
Tilda